Agnieszka Malik

Date:sty 07, 2022
  • Terapeuta Zajęciowy
  • Terapeuta Integracji Sensorycznej

 

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie wydziału rehabilitacji ruchowej na kierunku Terapia Zajęciowa. Ukończyłam studia Integracji Sensorycznej na Krakowskim Instytucie Rozwoju i Edukacji. Moja edukacja od początku była nakierowana na pracę z dziećmi. Chcąc nabrać jak największego doświadczenia od wczesnych lat uczestniczyłam w praktykach między innymi w Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II na oddziale rehabilitacji dzieci, czy obozach dla niepełnosprawnych. W swojej karierze zawodowej pracowałam w Żłobku integracyjnym oraz wielu gabinetach wspierających rozwój dzieci. 

Staram się ciągle uzupełniać swoją wiedzę podejmując kursy, szkolenia i studia. Aktualnie jestem w trakcie przygotowania pedagogicznego oraz studiów na kierunku Logopedia.

Moja praca to również moja pasja. Podczas terapii skupiam się na integracji oraz aktywizacji rozwoju fizycznego, psychomotorycznego i sensorycznego dzieci. Zdaje sobie sprawę, że rozwój to dla dziecka codzienna, ciężka praca, dlatego zwracam również uwagę na to, aby terapia była dla dziecka przyjemna, żeby dziecko z sali terapeutycznej zawsze wychodziło z uśmiechem na twarzy.